Producenci

Cenniki do pobrania

Statystyki

Produkty:
56
Kategorie:
23
Nowości:
0
Promocje:
0

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Życie po piciu - Katarzyna Bosowska

ALKOHOLIZM
24
PLN
Życie po piciu - Katarzyna Bosowska
out_of_stock
Dostępność:
brak towaru
Cena: 24,00 zł
Cena netto: 24,00 zł
szt.

Ludzie którzy decydują się na terapię z uzależnienia, często nadużywają pojęcia "dno". Urabiają je dla własnej korzyści i dopasowują do własnych motywacji. Dla kogoś dno jest rzeczywistą rozpaczą po utracie najbliższych ukochanych, upadku moralnym czy zawodowej degradacji. Ktoś inny mówi o dnie gdy zapomina czym jest zabawa czy rozmowa z dziećmi, bliskimi, znajomymi. Są i tacy dla których dno jest wtedy, kiedy to inni odwracają się od nich plecami, zrywają kontakty.

Są też tacy, którzy mówią, że oni chyba nie powinni teraz podejmować terapii, ponieważ jeszcze nie osiągnęli dna. Przecież pracują, zarabiają, nawet nieźle się czują. A słyszeli, że to dno osiągnąć trzeba, bo inaczej terapia nie działa. Zapytani natomiast po co w takim razie się na nią zgłosili, odpowiadają, że... chcieliby uratować to co mogą stracić.

No właśnie... Czy próba ratunku przed osiągnięciem dna nie jest paradoksalnie jakąś jego formą? Skoro masz obawy przed osiągnięciem dna, to przecież chyba nie obawiasz się bezzasadnie? 

Terapeuci uzależnień codziennie są świadkami tego jak ludzie chcą wydobyć się z dna. Aby z niego wyjść, trzeba je najpierw rozpoznać i zechcieć odrzucić. A dalej spotkamy tych którzy pokażą nam drogę.

W książce wypowiedzi osób które wychodzą z uzależnienia opatrzone zostały komentarzem Autorki.

Jeden z pierwszych rozdziałów niniejszej pozycji nosi tytuł "Droga do domu". Poświęcony jest obawom jakie mamy przed wizytą u specjalisty - psychologa, terapeuty uzależnień, psychiatry. I rzeczywiście trzeźwienie, terapia uzależnienia może być pewnego rodzaju powrotem z pijanego świata do rodzinnego domu. Tymczasem ludzie często obawiają się wizyty u psychoterapeuty. Wciąż boją się wszystkiego co ma w nazwie słowo "psycholog", jeszcze bardziej boją się wizyty u psychiatry. Psychiatra kojarzy im się z chorobą psychiczną, no a jeżeli psycholog, to znaczy, że ktoś sobie nie radzi. To stereotyp, który jest tym większy, im mniejsza jest dana społeczność. W ostatnich latach na szczęście nastąpiły w tym zakresie korzystne zmiany. To bardzo dobrze, bo takie myślenie mogą przekreślić komuś szanse na lepsze, bardziej satysfakcjonujące, radosne, nierzadko także trzeźwe życie.  

Ludzie trzeźwiejący mówią, że choroba alkoholowa zmusza do pracy nad sobą, do stawania sie lepszym człowiekiem. Rzeczywiście tak jest, że ludzie którzy osiągnęli dno muszą stać się lepsi aby do niego nie powrócić. Upadek boli i zmusza do refleksji. Ból można przezwyciężyć. Odbywa się to np. W trakcie terapii uzależnień (Psychoterapia w ogóle też boli - ale to znaczy, że jest skuteczna. I w efekcie pomaga nam sprawniej funkcjonować). Mowa o tym jest w kolejnym rozdziale "Życia po piciu" - "Jestem"

Kolejny rozdział nosi tytuł "Istnieje Twoja Róża".  Gdy człowiek uzależniony rezygnuje z substancji (lub zachowania w przypadku uzależnień behawioralnych) której podporządkował życie, może pogrążyć się w smutku. I mimo, że jak najszybciej chciałby się tego smutku pozbyć, to jednak warto sobie na niego pozwolić. Etap żałoby jest bardzo istotny w procesie trzeźwienia. Bolesne rany z czasem się zabliźniają. Tylko, że do tego potrzebny jest czas. W ruchu AA jest takie powiedzenie "Daj czas czasowi". Warto więc przeczekać. Czas żałoby to w sumie czas przemian.

Trzeźwienie jest ratowaniem samego siebie, swojej rodziny i swoich wartości, swojego życia. 

W książce refleksje autorki m.in. na wyżej wymienione tematy są przeplatane świadectwami osób uzależnionych (picie, terapia uzależnień, trzeźwienie). Książkę można uznać za godny polecenia duchowy przewodnik na drodze zdrowienia.

Autorka Katarzyna Bosakowska - Certyfikowany Specjalista Uzależnień. Założyła Fundację "Fenix - Powstań do Życia" w Wodzisławiu Śląskim.

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl