Producenci

Cenniki do pobrania

Statystyki

Produkty:
57
Kategorie:
23
Nowości:
0
Promocje:
0

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zaczarowany Cyrk Pana Teodora. Bajki terapeutyczne. Część II - Barbara Krzemińska, Faustyna Krzemińska

BAJKI TERAPEUTYCZNE
36
PLN
Zaczarowany Cyrk Pana Teodora. Bajki terapeutyczne. Część II - Barbara Krzemińska, Faustyna Krzemińska
Zaczarowany Cyrk Pana Teodora. Bajki terapeutyczne. Część II - Barbara Krzemińska, Faustyna Krzemińska 1 0
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Cena: 36,00 zł
Cena netto: 36,00 zł
szt.

Autorkami bajek są Barbara Krzemińska i jej córka Faustyna.

Barbara Krzemińska - psycholog, psychoterapeuta, pracuje zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Lubi spędzać czas z rodziną, kąpać się w morzu, piec ciasta, spacerować ze swoją labradorką Fifi.

Faustyna Krzemińska - córka Barbary, autorka ilustracji do bajek. Uwielbia czytać, interesuje się przyrodą, a spośród zwierząt najbardziej lubi koty.

W roku 2014 został wydany zbiór bajek pod tytułem "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora". Z czasem Faustyna starsza o kilka lat zaczęła tworzyć rysunki zwierząt w programie komputerowym Paint. Dzieci podczas warsztatów psychoedukacyjnych domagały się dalszych historii mieszkańców Zwierzaczkowa, a mama Faustyny miała już tyle pomysłów w głowie, że musiała je przelać na papier. W efekcie powstała II część bajek terapeutycznych "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora", które poruszają tym razem zagadnienia takie jak przyjaźń, rozwijanie talentów, dobre maniery, asertywność, a także lęk, smutek i wstyd.  

 

Tytuły i tematyka bajek.

1. "O Kotku Jurku, który całymi dniami leżał na murku". Tematyka: warto rozmawiać. Bajka pokazuje dzieciom jak ważna i wartościowa może być rozmowa z innymi. Taka rozmowa pomaga nam w problemach, poprawia nastrój i przynosi ulgę. Bajka dotyka zagadnień nieśmiałości, bierności, może pomóc dzieciom pokonać onieśmielenie, zwiększyć poczucie pewności i własnej wartości.  

2. "O Delfince Martynie, która myślała, że jej smutek nie minie". Tematyka: smutek. Bajka zapoznaje dzieci z funkcją smutku w ich życiu, pomaga go rozpoznawać i uczy jak z pomocą dorosłych zająć się nim w sposób konstruktywny.

3. "O Żuberku Karolku, który bał się wychodzić z domku". Tematyka: Co zrobić gdy się boję? Bajka zapoznaje i zarazem oswaja dzieci z uczuciem lęku. Pokazuje dzieciom po co jest uczucie lęku, kiedy mamy prawo się bać, jak nasze ciało wyraża lęk, co możemy zrobić gdy się boimy.

4. "O Wiewiórce Anecie, która szukała swojego miejsca na świecie". Tematyka: zatrzymaj się i odpocznij. Bajka ma nauczyć dzieci odpoczywania poprzez relaks.

5. "O Morsie Wiktorze, który kochał morze". Tematyka: Jestem wyjątkowy i jedyny. Bajka ta pokazuje dzieciom, że każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny. Każdy ma swoje talenty, mocne strony, zdolności. Bajka ta rozbudza w dzieciach potrzebę kreatywności osobistej, poszukiwania talentów oraz wyrażania i rozwijania ich poprzez hobby.

6. "O Sroce Heli, która myślała, że się nie ośmieli". Tematyka: umiem być asertywny. Bajka pokazuje w jaki sposób można wyrażać swoje zdanie, reagować na przemoc, odmawiać i mówić o swoich potrzebach - tak, by jednocześnie nie naruszać praw innych i nikogo nie ranić.

7. "O Pawianie Adamie, który nie znał manier". Tematyka: dobre i złe maniery. Bajka zapoznaje dzieci z podstawami savoir-vivre`u. Pokazuje dzieciom walory dobrego wychowania, a także to, jak brak dobrych manier w zachowaniu wpływa na innych.

8. "O Kangurze Arturze, który odkrył, że nie musi być idealny, bo może być sobą, może być naturalny". Tematyka: moje ciało pomaga mi zrozumieć siebie. Bajka uwrażliwia dzieci na odczytywanie sygnałów psychosomatycznych płynących z ich ciała, takich jak napięcia, bóle, i traktowania tych sygnałów jak sprzymierzeńca, a nie wroga oraz współpracowania z nimi.

 

Produkty powiązane

Scenariusze zajęć psychoedukacyjnych na podstawie bajek terapeutycznych "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora" - Barbara Krzemińska Scenariusze zajęć psychoedukacyjnych na podstawie bajek terapeutycznych "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora" - Barbara Krzemińska

Konspekt warsztatów psychoedukacyjnych stworzonych w oparciu o bajki terapeutyczne "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora"

Cena: 14,00 zł

Opinie o produkcie (1)

Marcin
13 czerwca 2018

Obie części książek z serii "Zaczarowany cyrk Pana Teodora" czytałem córce co wieczór przed snem. Najlepszą opinią dla nich był uśmiech córki, kiedy po nie sięgałem oraz dopraszanie się o ich przeczytanie, kiedy po nie sięgałem (bo już nie miałem sił) ;)


* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl