Producenci

Cenniki do pobrania

Statystyki

Produkty:
57
Kategorie:
23
Nowości:
0
Promocje:
0

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zaczarowany Cyrk Pana Teodora. Bajki terapeutyczne - Barbara Krzemińska, Faustyna Krzemińska

BAJKI TERAPEUTYCZNE
30
PLN
Zaczarowany Cyrk Pana Teodora. Bajki terapeutyczne - Barbara Krzemińska, Faustyna Krzemińska
Zaczarowany Cyrk Pana Teodora. Bajki terapeutyczne - Barbara Krzemińska, Faustyna Krzemińska 1 5
Zaczarowany Cyrk Pana Teodora. Bajki terapeutyczne - Barbara Krzemińska, Faustyna Krzemińska
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Cena: 30,00 zł
Cena netto: 30,00 zł
szt.

Historie przenoszą czytelników do Zaczarowanego Cyrku Pana Teodora w mieście Zwierzaczkowie, ale jednocześnie opowiadają o zwykłych sytuacjach, jakie zdarzają się każdemu z nas i dotyczą zarówno dzieci, jak i rodziców.

Autorkami bajek są Barbara Krzemińska i jej córka Faustyna.

Barbara Krzemińska – psycholog, psychoterapeuta, z dorosłymi pracuje jako psychoterapeuta, z dziećmi prowadzi autorskie warsztaty terapeutyczne na podstawie napisanych przez nią bajek. Lubi spędzać czas z rodziną, kąpać się w morzu, piec ciasta, spacerować ze swoją labradorką Fifi.

Faustyna Krzemińska – córka Barbary, autorka ilustracji do bajek. Interesuje się przyrodą, a spośród zwierząt najbardziej lubi koty.

Bajki zaczęły powstawać podczas długich zimowych wieczorów. Początkowo wymyślała je mama Faustyny, z czasem Faustyna sama aktywnie włączyła się w tworzenie fabuły, a zwłaszcza nadawanie imion bajkowym bohaterom.

 

Tytuły i tematyka bajek

 1. „O żyrafie z której wszyscy się śmieli” - tematyka: Inny to nie znaczy gorszy (bajka dotyczy problemu wykluczania i piętnowania przez grupę). Ta bajka pokazuje dzieciom, że odmienność, inność, bycie nietypowym nie jest złe i nie może być negatywnie oceniane. Nie wolno wykluczać z grupy tych, którzy różnią się od nas wyglądem, kolorem skóry, gdyż oni też - jak każdy z nas - mają swoje zalety i mocne strony.

2. „O misiu, który wyjadł tort” - tematyka: Dobre i złe tajemnice (bajka dotyczy zagadnień reagowania dzieci na przemoc, wszelką krzywdę - ze strony rówieśników, jak i dorosłych).

3. „O myszce, która zgubiła swoją mamę” - tematyka: Po co nam uczucia? (bajka uczy dzieci świadomości i rozumienia uczuć, które przeżywają; pomaga też w umiejętności efektywnego wyrażania uczuć wobec rówieśników i dorosłych). To bajka która pokazuje dzieciom, że uczucia są ważne i potrzebne, bo dzięki nim możemy zrozumieć siebie i innych. lepiej dogadywać się pomiędzy sobą, a także bronić siebie i reagować na trudne sytuacje. Uczy rozróżniania i wyrażania podstawowych uczuć.

4. „O piesku, który uratował zwierzęta z pożaru” - tematyka: Mój bohater (bajka dotyczy poszukiwania przez dzieci dobrych autorytetów, które pomogą w nich rozwijać swoje talenty, hobby, zalety; pokonywać opory i słabości, a także zwiększać pewność siebie). Bajka dostarcza dzieciom pozytywne wzory do naśladowania poprzez poznanie cech i zachowań bohaterów. Wzmacnia pozytywną postawę dążenia do pokonywania słabości i rozwijania talentów.

5. „O słoniu, który umarł” - Tematyka: Oswajanie śmierci - bajka porusza zagadnienie śmierci, pomaga wyrażać myśli i emocje związane z tym tematem -  niepewność, lęki wobec powyższego zagadnienia, a także pomaga przejść dziecku śmierć w rodzinie.

6. „O kurce, która nie chciała sprzątać swojego pokoju” - Tematyka: Jakie są Twoje obowiązki? Bajka ma rozbudzić w dzieciach świadomość i uważność na bycie obowiązkowym, co ma budować samodzielność, poczucie sprawstwa i odpowiedzialności. Bajka ma także uświadomić dzieciom jakie mogą być konsekwencje zaniedbywania obowiązków. 

7. "O lisie, któremu zawsze było zimno" - Tematyka: Jak oswoić chorobę? Bajka oswaja dzieci z sytuacją przebywania w szpitalu podczas choroby, pokazuje dzieciom, jakie uczucia mogą towarzyszyć chorobie i hospitalizacji, jak się zaopiekować chorymi i jakiej pomocy oczekiwać wówczas od dorosłych.

8. „O koniach, kucykach, pegazach i jednorożcach, które się ciągle kłóciły” - Tematyka: Jak wyrażać swoją złość? Bajka pomaga zrozumieć dzieciom, po co jest złość, jak ją wyrażać w sposób konstruktywny, by stawała się siłą i obroną lub wyrażeniem sprzeciwu na krzywdę, a nie prowadziła do agresji, bierności, bądź uległości. Uczy konkretnych i akceptowalnych społecznie sposobów wyrażania złości.

Produkty powiązane

Scenariusze zajęć psychoedukacyjnych na podstawie bajek terapeutycznych "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora" - Barbara Krzemińska Scenariusze zajęć psychoedukacyjnych na podstawie bajek terapeutycznych "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora" - Barbara Krzemińska

Konspekt warsztatów psychoedukacyjnych stworzonych w oparciu o bajki terapeutyczne "Zaczarowany Cyrk Pana Teodora"

Cena: 14,00 zł

Opinie o produkcie (1)

Marcin
13 czerwca 2018

Obie części książek z serii "Zaczarowany cyrk Pana Teodora" czytałem córce co wieczór przed snem. Najlepszą opinią dla nich był uśmiech córki, kiedy po nie sięgałem oraz dopraszanie się o ich przeczytanie, kiedy po nie sięgałem (bo już nie miałem sił) ;)


* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl