Producenci

Cenniki do pobrania

Statystyki

Produkty:
57
Kategorie:
23
Nowości:
0
Promocje:
0

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Narkotyki i uzależnienia - Helmut Kuntz

NARKOMANIA
34
PLN
Narkotyki i uzależnienia - Helmut Kuntz
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Cena: 34,00 zł
Cena netto: 34,00 zł
szt.

Kompendium wiedzy na temat nałogowych zachowań, w tym alkoholizmu i narkomanii. Autor dochodzi do stwierdzenia, że nałóg jest chorobą relacji. Nie chodzi tu o pojedynczą relację, ale o ogólną umiejętność nawiązywania przez człowieka kontaktów z innymi ludźmi.  Książka zawiera również prosty przewodnik po świecie środków odurzających dzieląc je na różne grupy w zależności od działania. Opisane zostały także uzależnienie niezwiązane z zażywaniem środków psychoaktywnych: zaburzenia jedzenia, komputer, hazard, pracoholizm, nałogowe zakupy, samouszkadzanie się.

Spis treści:

1. To co stale powtarza się w uzależnieniach

2. Nałóg jako choroba relacji międzyludzkich. Korzenie zażywania środków psychoaktywnych tkwią w coraz bardziej kruchych relacjach międzyludzkich. Najbardziej bezpośredniemu wpływowi podlega związek jaki człowiek ma z samym sobą.

3. Spożycie, nałóg, uzależnienie, nałogowe zażywanie

4. Istota  i dynamika nałogowych relacji międzyludzkich. Gdy w życiu człowieka zaczynają dominować środki uzależniające, tzn. gdy następuje proces ich usamodzielniania się, pojawiają się najbardziej gwałtowne i sprzeczne emocje. Konsument tych środków może przeżywać szeroką paletę uczuć. Kiedy narkotyki zaczynają się usamodzielniać, stają się coraz większym problemem dla otoczenia gdyż zażywające ich osoby doświadczają i przeżywają wiele sprzecznych ze sobą emocji. Rodzice dzieci zażywających narkotyki żyją w nieustannym stresie i napięciu i dzieje się tak długo jak długo ich dzieci ćpają. Trudno im zachować wewnętrzny spokój. Wielu załamuje się i traci zdolność do działania. Jeżeli dzieci biorą narkotyki miesiącami lub latami, rodzicom potrzebne jest wsparcie i przygotowanie się na balansowanie między skrajnymi emocjami. Nałóg nie jest przeznaczeniem. Nie jest niepokonany. Substancje psychoaktywne mogą stać się potężnym przeciwnikiem sprawiającym, że wydostanie się z nałogu jest wymagającym wysiłku przedsięwzięciem, ale każde uzależnienie się kończy: konsument pokonuje przeciwnika albo umiera.

5. Współuzależnienie jako druga strona medalu.

Współuzależnienie jest czymś więcej niż lustrzanym odbiciem zachowań osoby uzależnionej.

Helmut Kolizius, autor teorii współuzależnienia dzieli je na 3 fazy.

Faza pierwsza to okres chronienia i wyjaśniania. Można ją określić mianem niechęci do dostrzegania. Otoczenie społeczne nałogowca co prawda widzi co on robi, ale przymyka oczy na rzeczywistość.

 

We wszystkie fazy współuzależnienia wplecione są niezadowolenie i narzekanie oraz niekończące się bezowocne rozmyślanie kto jest czemu winien. Rozmyślanie może nabrać charakteru nałogowego i pożerać całą energię życiową. To w jaki sposób współuzależnienie może panoszyć się w naszym życiu opisała Melody Beattie ("Koniec współuzależnienia"). Współuzależnienie wyczerpuje energię życiową. Jest w stanie dosłownie pożreć człowieka.     

 

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl