Producenci

Cenniki do pobrania

Statystyki

Produkty:
56
Kategorie:
23
Nowości:
0
Promocje:
0

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Alkoholik INSTRUKCJA OBSŁUGI - Jolanta Reisch Klose, Ewelina Głowacz

WSPÓŁUZALEŻNIENIE
34
PLN
Alkoholik INSTRUKCJA OBSŁUGI - Jolanta Reisch Klose, Ewelina Głowacz
out_of_stock
Dostępność:
brak towaru
Cena: 34,00 zł
Cena netto: 34,00 zł
szt.

To poradnik dla wszystkich osób blisko związanych z alkoholikiem, a zwłaszcza współuzależnionych kobiet. To poradnik dla tych kobiet, które żyjąc u boku alkoholika zajmują się głównie… zwalczaniem jego alkoholizmu zawsze i za wszelką cenę, a szczególnie poprzez próby kontrolowania picia partnera i odciągnięcia go od alkoholu. Płacą za to cenę w postaci wewnętrznego cierpienia, wypalenia, zmęczenia, zaniedbywania siebie i dzieci...

Autorki nie obiecują, że „ta książka zmieni Twoje życie”, ponieważ nasze życie zmieniają nie książki, ale nasze działania.

I właśnie propozycje takich działań przynosi ta książka. Szczególnie druga jej część (pierwsza część książki daje wiedzę na temat współuzależnienia i faz rozwoju choroby alkoholowej). Bardzo ładnie jest napisane czego nie robić (koniec z przysłowiowym wylewaniem alkoholu), a co robić żeby może w końcu przestać żyć życiem alkoholika i jego uzależnieniem, a zająć się swoim własnym…

W książce opisane zostały chyba wszelkie możliwe formy pomocy jakie są dziś dostępne dla osób uzależnionych i współuzależnionych:

  • mityngi (AA i Al-Anon – tak! - bo nawet jeżeli mąż nie chce nic robić ze swoim uzależnieniem, to warto, żeby żona zaczęła),
  • wszelkie organizacje trzeźwościowe (takie stowarzyszenia są w bardzo wielu miejscowościach w Polsce)
  • terapia – dla uzależnionych i współuzależnionych

Co do trzeźwienia, to moją uwagę zwróciła teza autorek, że zaprzestanie picia nie zawsze oznacza poprawę sytuacji materialnej rodziny (bo wtedy na przykład zaczynamy dostrzegać inne wydatki w domu typu remonty, sprzęt AGD itp.).

Zwracają uwagę także liczne odwołania do przykładów z rzeczywistości Śląska. To zrozumiałe ze względu na zawodowe powiązania autorek z tą częścią Polski. Ale właśnie dzięki temu omawiana pozycja dla mieszkańców ze Śląska jest lekturą wręcz idealną – autorki opisały rzeczywistość, która jest bliska i doskonale znana – zarówno samym autorkom jak i czytelniczkom.  

"Nie jest grzechem kochać alkoholika - grzechem jest kochać go głupio i podtrzymywać jego uzależnienie. Alkoholik to książka dla współuzależnionych kobiet. Daje przykłady rozwiązań, pokazuje jak wybrnąć z trudnych sytuacji, ale w żadnym przypadku nie mówi, że będzie łatwo. Łatwo nie będzie, ale może być spokojniej.

Jest to książka dla każdego, kto w mniejszym lub większym stopniu spotkał się z problemem uzależnienia. A takich ludzi jest w Polsce blisko 10 mln. Wielu z nas ma kogoś takiego w rodzinie lub wśród znajomych. A co najważniejsze, jest to też ksiażka o związkach, które potrzebują pomocy - bo tam gdzie jest alkohol pojawiają się problemy.

Ta książka jest też dla osób samotnie, latami borykających się z problemem uzależnienia u swoich bliskich. By zobaczyły, że nie są same. Że inni/inne mają podobnie. Żeby też zrozumiały, że nikt z nas nie jest na tyle mądry, żeby pokonać alkoholizm. Ani swój, ani tym bardziej kogoś innego. To tak, jakby ktoś chciał sam, bez pomocy fachowców wyleczyć sobie zapalenie płuc czy samodzielnie przeprowadzić operację na otwartym sercu. Tego się po prostu nie da zrobić. Trzeba wiedzieć jak. Trzeba być uzbrojonym w wiedzę.

Ta książka nie zastępuje terapii. Ma ona zachęcać do podjęcia terapii. Sprówować zobaczyć, że może być inaczej. Że twoja miłość nie musi być cierpieniem. Możesz dalej kochać alkoholika i to nie musi tak boleć." /fragment/

Ewelina Głowacz (1974 - 2012) - psychoterapeutka systemowa, certyfikowana specjalistka terapii uzależnień. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła ponadto Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. W psychoterapii czynna od 1995 r., najpierw jako terapeuta uzależnień, a od 2003 r. jako terapeuta psychoterapii systemowej i indywidualnej.

Jolanta Reisch-Klose - dziennikarka prasowa i radiowa, laureatka ogólnopolskich nagród branżowych, autorka opowiadań dla dzieci. Długoletnia redaktorka Polskiego Radia Opole. Publikowała także w prasie ogólnopolskiej i lokalnej. Redaktor naczelna Magazynu Przedsiębiorcy Śląsk Cieszyński i Podbeskidzie. Inicjatorka Bielskich Biznesowych Spotkań Śniadaniowych. Działaczka organizacji pozarządowych (Fundacja Lunita, Stowarzyszenie Wolna Szkoła Waldorfska). 

Spis treści:

Zamiast wstępu: Dla kogo jest tak książka

Rozdział 1. Gzie jest mój puzzel? (Dlaczego wchodzimy w związki z trudnymi osobami? Faktyczną przyczyną takich związków jest wielki, lecz niezaspokojony głód miłości) 

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl